BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Bağımsız Festival 3. Gün – Baba Zula

bagimsiz-festival-3gun-baba-zula

Kadıköy’de 2012 yılında başlayan ve bağımsız müzik oluşumu Müzik Hayvanı’nın organize ettiği Bağımsız Festival’in üçüncüsü Kadıköy Sahne’de!

3 Mayıs Cuma
Baba Zula
Yok Öyle Kararlı Şeyler
Yüzyüzeyken Konuşuruz

Baba Zula
Baba Zula, 1996’da Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulmuş olan müzik grubudur. Grup parçalarını; geleneksel Türk müzik aletlerini kullanırken yine Türk halk müziği usüllerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak, kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratmaktadır.

Grup müziklerini ‘Uzay yolu oryantal müziği’ olarak lanse etmektedir. Müzisyenler, konser sırasında rengarenk kostümler giymekte; çengi ve dansözler, ışın tabancaları gösterileri, projektörle duvara yansıtılan canlı çizimler, striptiz şovları konsere eşlik etmektedir.

Anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine Anadolu fikrini de katmaktadır.

Yok Öyle Kararlı Şeyler
Kendilerini “mütevazı rock yapıyoruz, ama tam tersi de olabilir… ” mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk Yok Öyle Kararlı Şeyler, ilk albümünü Müzik Hayvanı etiketiyle Mart 2013’te yayınlamıştır. Grup konserlerine ise geçtiğimiz sene başlayıp hatırı sayılır bir dinleyici kitlesini müdavim haline getirmiştir.

Yüz Yüzeyken Konuşuruz
En yeni Kadıköy cakası Yüzyüzeyken Konuşuruz; internet üzerinden canlı ve akustik olarak kaydedilen şarkıların videolarını paylaşmak üzere kurulmuş bir Kaan Boşnak projesidir. Kaan Boşnak’ın kendi ağzından “Tartışmaya açık bırakmış çayın altını”, burada anlatmak boş, yüz yüze gelmek farz” olarak betimlenmiştir.

– 18 yaş sınırı vardır.
– Kapı açılış saati 21.00’dır.
– Konser saatleri değişiklik gösterebilir.
– Organizatör uygun görmediği kişileri bilet ücretlerini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir