BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

BABYLON’DA LATİN RÜZGARI

Geçtiğimiz Cuma akşamı Babylon Bomonti’de Ayhan Sicimoğlu ve ekibi gerçekleştirdiği konser ile müzik severlerle bir kez daha buluştu.
Müziğini “Akdeniz Latini” olarak tanımlayan ve Latinturco müzik üzerine bir dünya grubu olan Ayhan Sicimoğlu ve ekibi bir kez daha tarihi eski Bomonti Bira Fabrikasında , şimdiki Babylon Bomonti’de latin müzik severlerle bir kez daha buluştu.’Yıldızların altında,Affetmem asla seni,Ben annemi özledim’ gibi türkçe şarkıları cover’layan Sicimoğlu ; gecede kimilerin müziğin babaannesi olarakta tanımladığı Celia Cruz tarafından icra edilmiş’La Vida Es Un Carnaval'(Hayat bir karnavaldır) adlı şarkısı ve bitmeyen müzik tınısıyla salsa,cha cha’ larla geceyi renklendirdi.

Küba”lı Türk Suami Ramirez’in ‘Guıro’ denilen ve latin müzik yapımında kullanılan müzik aletiyle olan performansı gerçekten göz doldurucuydu.Ramirez’ in kadife sesi,esprili Türkçe konuşmalari, konser hiç bitmesin der gibiydi. Babasi da Küba’da ünlü bir müzisyen olan Ramires’ in bu defa “ben annemi özledim” şarkısı ve diğer Türkçe cover şarkıları müzik severleri duygulandırmaya yetti.
Gecenin en ateşli parçasi ise sevgili Tula’nin odasindan çıkan yangını konu alan ve geçen yıl İstanbulda konser veren,bizlerinde takip ettiği efsanevi grup ‘Buena Vista Social Club’ın ünlü şarkısı “El cuardo de tula” Babylo Bomonti’nin atmosferi ve renkli ışikları altinda ayrı bir anlam buldu.
İyi bir perküsyonist olmak için amerikada iki üniversite bitirdim derken; merenge üzerine kısa bir perküsyon gösterisi izlemeye değerdi. Konserin ikinci yarısında Sicimoğlu’nun Fransa’da müzik eğitimi gören kızı Ayşe Sicimoğlu da seslendirdiği birkaç parça ve farklı müzik tarzıyla geceye renk kattı.Latin müziğine olan tutkusu ve sahne performansıyla Sicimoğlu dinleyicilere unutulmaz bir gece daha yaşattı.hastasıyız…
CC439BFF-0957-4E24-94DC-07DFD8E35A59

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir