BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

AVLU RESTAURANT : ANTAKYA’DA KAYIP BİR SOKAKTA BEREKETLİ BİR AVLU

  a4

Sokaklarda kaybolmadan keşif olmaz !

AVLUSUZ EVLER BALOSUNA HAYIR

Eski Antakya ; evleriyle hala yaşatılıyor.
Bunun için sokaklarda kaybolmanız yeterli.Biz de öyle yaptık.Cemal Süreya’nın ”Akıp giden sokaktan başka ; hiçbirşeyim yok” şiirini anarak eski Antakya sokaklarına vurduk kendimizi.

a3

Bu kapı bereketli bir avluya açılıyor

Hiç ummadığımız bir sokağın kıvrımında bulduk Avlu Restaurant’ıVakti zamanında Polonyolı bir mimarın asimetrik tarzda yaptığı bir konak diyelim

a1

Taşduvardan açılan bir kapıdan girdiğiniz avluda dış dünya artık bitiyor.Hoyrat hayata bu avluda havlu atma zamanı geldi.

a1 a1

Tüm şirinliğiyle zamana meydan okumuş eski bir papaz evi

ANTAKYA’DA ORUK KEBABI YENİR

Buralarda insanlar için yemek bir yaşama biçimidir.Humus yemeden yapamazlar : Abugannuç olmazsa olmazlarıMuhammara acısıyla hayatı güzelleştirir.İçli köftenin tepsiye basılması diye kısaca anlatabileceğimiz Oruk Kebabı’nı sadece Hatay’da en güzelini yersiniz.Daha neler nelerİşte bu Avlu’da bütün Hatay yemekleri ve mezeleri en güzel haliyle arz-endam ediyor.

a1

Yaşanmışlığın ağırlığıyla ve tüm zerafetiyle balkon ötesi bir yaşam kıyısı

İsterseniz bu eski papaz evinin balkonunda veya küçük odalarında yemek ayinini başlatabilirsiniz.Avlu’yu şiddetle öneriyoruz.Son zamanlarda gördüğümüz en şirin ve otantik ziyafet mekanlarından  Fiyatları makulZihniyet turistik değilÇalan müzikler içkiyle  gayet iyi kaynaşıyor. Avlu açılalı bir buçuk ay olmuş.Şimdi Antakya’nın kayıp bir sokağında misafirlerini bekliyor.

Telefon : 0507 818 69 22

Avlu’nun Facebook Sayfası İçin Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir