BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

”ASIL KORKU,KORKMAKTAN KORKMAK” AŞINMA, YİĞİT ÖZŞENER PERFORMANSIYLA SAHNELERDE…

Aşınma Oyunu

Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği Yiğit Özşener’in rol aldığı 'Aşınma' izleyicisini uzun süre etki altında bırakmaya devam ediyor. Doğumumuzdan bu yana karakterimizde ve yaratılıştan gelen özelliklerimizde sürekli bir aşınmaya maruz kalırız.

Bunun sebebi de içinde bulunduğumuz toplum ve hayatın dayatmalarıdır. Bazı zamanlar bu aşınmayı fark eder gibi oluruz ama sonra hayatın akışına yeniden kapılır bize dayatılan tüm şartlanmaları koşulsuz kabul etmeye devam ederiz.

Aşınma'da oyuncu, oyunun işleyişi ve dilini seyirciyle beraber keşfediyor. Oyuncu, oyun sırasında fiziksel olarak zorlu koşullara maruz bırakılmakta, bu zorluklar gerçek zamanlı olması nedeniyle oyunun şekillenmesinde etkili olmakta. Bu işleyiş de ustalık gerektiren bir sahne aksiyonunu gözler önüne seriyor.

Oyunda var olan koşullanmalar görsel ve işitsel olarak karşımıza çıkıyor. Görsel koşullanmalar Yiğit Özşener'in üstün performansı ile anlatılıyor. İşitsel koşullanmalar sinirlerinizi zorlarken bir süre sonra ahenkli bir konser haline geliyor. Yiğit Özşener'in bir yandan koşullanmalara uyum sağlarken bir yandan da monolog halindeki anlatımı tüm bu ses, ışık ve görsellerle bir araya gelip adeta bir fırtına etkisi yaratıyor. Spiral halinde dönerek seyirciyi sarıp sarmalıyor. 55 dakika süren oyun tek perde ancak oyunun sonunda kendinizi yorgun hissetmenize sebep olacak kadar etkili bir akışta.

Aşınma, gerçek bir performans seyretmek ve kaliteli vakit geçirmek isteyen herkesin görmesi gereken bir oyun. Oyun sırasında kendinizi sorgulamak isterseniz bu oyun tam size göre. Şimdiden iyi seyirler dileriz.
Gelecek programlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz @studio.oyunculari sosyal medya hesabını takip edebilirsiniz.
Yazan/Yöneten: Şahika Tekand
Sahne Tasarımı: Esat Tekand
Yapım: Studio Oyuncuları
Oyuncu: Yiğit Özşener
Işık masası oyuncuları: Nilgün Kurtar, Verda Habif, Altay İcimsoy, Gözde Kesgin
Oyunda kullanılan müzikli komutlar, Zeynep Gedizlioğlu bestelerinden alıntılanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir