BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Aerosmith

aerosmith

Rock’n Roll’un efsane grubu Aerosmith, dünya turnesi kapsamında 14 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da İTÜ Stadyumu’nda sahne alacak.

Efsane grup Aerosmith, Türkiye’ye geliyor!

BKM ve MAP İletişim organizasyonuyla Türkiye’de ilk kez konser verecek olan grup, unutulmaz şarkılarının yanı sıra 11 yıl aradan sonra tamamen yeni şarkılardan oluşan ilk stüdyo albümü “Music From Another Dimension”dan da şarkılar seslendirecek.

1970 yılında ABD’nin Massachusetts eyaletinin Boston şehrinde kurulan Aerosmith, blues kökenli hard rock tarzındaki müzikleri ile birçok rock grubuna ilham kaynağı oldu.

Steven Tyler (vokal), Joe Perry (gitar), Tom Hamilton (bas), Joey Kramer (davul) ve Brad Whitford’tan (gitar) oluşan grup, 1972 yılında Max Cansas City’de verdikleri konserden sonra Columbia/CBS Records’la kontrat imzalayarak 1973 yılında ilk albümlerini yayımladı. 1975 yılında “Toys In The Attic” ve 1976 yılında “Rocks” albümleri ile büyük başarı yakalayan grup, kısa sürede süper star statüsüne ulaştı. 70’lerin sonuna gelindiğinde grup üyelerinden Joe Perry ve Brad Whitford’un kısa süreli ayrılıkları oldu ve 1982’de “Rock In A Hard Place” albümü yayımlandı. 1984 yılında Joe Perry ve Brad Whitford, gruba geri döndü. 1987 yılında yayımlanan “Permenant Vacation” albümü ile rock müzik tarihinin en çarpıcı geri dönüşü yaşandı ve böylelikle grup, 70’li yıllardaki popülerliklerini tekrar kazandı. Grup, 1989 yılında “Pump”, 1993 yılında “Get A Grip” ve 1997 yılında “Nine Lives” albümleri ile birçok hit şarkıya imza atıp ödüller kazanarak popüler kültürde bir fenomen haline geldi.

Rolling Stone dergisinin “Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı” listesinde yer alan Aerosmith, 66.5 milyonu ABD sınırları içinde olmak üzere, sattığı 150 milyon albüm ile “gelmiş geçmiş en fazla albüm satan Amerikalı rock grubu” olarak tarihe geçti. 2001 yılında “Rock and Roll Hall of Fame” tarafından onurlandırılan grup, başta 4 Grammy ödülü olmak üzere birçok ödülün de sahibi…
14 Mayıs 2014 18:00

İTÜ Stadyumu, İstanbul

Kaynak: Biletx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir