BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

‘ACTİNG’ OYUNU YENİ TARİHLERİYLE SAHNEDE !!!

Acting Oyunu

 Elvin ve Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği, Erdal Beşikçioğlu,  Ahmet Melih Yılmaz ve Fatih Sönmez'in rol aldığı 'Acting' oyunu derinlemesine konusuyla seyirciyi içine çekiyor.

   Oyun; cinayetten hüküm giymiş bir oyuncu-yönetmenin diğer iki hücre arkadaşıyla hapishanedeki oyunculuk üzerine sohbetlerini konu alıyor. Oyunculuğun özünü öğretmeye çalışan Robert ile şöhret olmak için oyuncu olması gerektiğini düşünen Gepetto'nun kurduğu duygusal bağ aşamalar halinde seyirciye yansıtılıyor. Gepetto'nun yalnızca şöhrete kavuşabilmek için  oyuncu olmak istemesi ise Robert'ın ilkelerine taban tabana zıt. Bu iki zıt karakterin dünyaya olan farklı bakış açılarını birbirlerine aşılamaya çalışırken içine girdikleri duygu durumları ve karakterlerinin katmanları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Burada da devreye usta işi oyunculuk giriyor.

   Oyuncuların, karakterlerin ruh hallerindeki değişkenleri izlemek oldukça keyifli oluyor. Bu oyunda sayın Erdal Beşikçioğlu'nun da dediği gibi sektörün şahane bir eleştirisi var. Oyun orta tempoda devam ediyor ancak son dakikalarında seyirciyi şaşırtan gelişmeler sayesinde oyundan çıktığınızda yüksek tempolu bir gösteri izlemişsiniz gibi hissediyorsunuz. Bu da izleyicide enerjik bir oyun izlenimi yaratmaya yetiyor.

   Oyunun dram konulu olduğunu ve olaydan ziyade karakter analizinin ağırlık kazandığını unutmamak ve buna yönelik bir beklenti ile oyunu izlemek en iyisi olacaktır. Kısaca yoğun duygu geçişleri ile herkese hitap eden bir oyun olan Acting'i mutlaka izlemelisiniz. Kara komedi tadında tek perde 80 dk süren oyunun biletlerine ve oyun hakkında detaylı bilgiye @tatbikatsahnesi sosyal medya hesabından ve internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir