BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

7. ULUSLARARASI CNR KİTAP FUARI BAŞLADI

Keşfedilmeye dair her şey Uluslarararası CNR Kitap Fuarı'nda

 

Türkiye’nin en önemli kültürel etkinlerinden Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 8 Şubat’ta, 7’nci kez kitapseverlerle buluşurken, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarın kapıları 9 gün boyunca açık olacak.

 

 

  Türkiye'nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan Uluslararası CNR Kitap Fuarı, bu yıl 7'nci kez CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde kitapseverleri bir araya getiriyor. Yıllardır birbirinden ünlü konukları ağırlayan fuarın bu yılki onur konuğu ise usta kalem Ahmet Ümit.

  Başkomser Nevzat karakterinin yaratıcısı, polisiye romanların sevilen yazarı Ümit, 500 binin üzerinde kitapseverin gelmesi beklenen fuarda okuyucularıyla buluşacak.

  Son çıkan kitabı 'Aşkımız Eski Bir Roman' ile "en çok okunanlar" listesine yine ilk sıralardan giren usta yazar, fuar sırasında hem kitaplarını imzalayacak hem de söyleşilere katılacak.
 


En çok okunan yazarlar CNR Kitap Fuarı'nda

 

  CNR Kitap Fuarı’nda aralarında ALFA, BİLGİ, CAN, DOĞAN KİTAP,  EPHESUS,  İLERİ, İŞ BANKASI, İTHAKİ, KAYNAK, KIRMIZI KEDİ, MARTI, ÖTÜKEN, PEGASUS ve YKY yayınlarının da bulunduğu yüzlerce yayınevi, binlerce eserini kitapseverlerle buluşturacak. 

 

  Her yıl duayenlerin yanı sıra genç nesil yazarları da ağırlayan fuarın bu yılki onur konuğu polisiye romanların usta kalemi  Ahmet Ümit’in yanı sıra aralarında Sinan Akyüz, Aylin İşcan Yener, Işık Öğütçü, Murat Menteş, Beyza Alkoç, Hulki Cevizoğlu, Şengül Boybaş ve Nasuh Mahruki gibi yazarlar da sevenleri ile imza günleri ve söyleşilerde bir araya gelecek.   

 

   İstanbul’un merkezinde metro, Metrobüs, Marmaray gibi tüm toplu ulaşım araçlarına yakın bir lokasyonda düzenlenecek fuarın bu yılki ana teması  ise “Keşfetmek” üzerine kurulacak. 

 

 

  Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurların yoğun ilgi gösterdiği CNR Kitap Fuarı’nda, imza günleri, söyleşi, seminer, ve paneller başta olmak üzere 700'ün üzerinde etkinlik gerçekleştirilecek. 

 

  Türkiye’nin kitap fuarı haline dönüşen CNR Kitap Fuarı'da bu yıl ayrıca kitap bağış kampanyası da düzenlenecek. Fuar boyunca toplanan kitaplar ihtiyacı olan köy okullarına gönderilecek.

  

CNR Kitap Fuarı'na gelmek için 5 sebep!

 

 

"Kitaplar ruhun ilacıdır" demiş bir Japon atasözü.

 

 

Tıpkı bedenimiz gibi ruhumuzun da beslenmeye ihtiyacı vardır. Kitap fuarları da bu havayı yaratan en muhteşem mekanlardır. Bu nedenle asla parlaklığını kaybetmez ve her zaman yoğun ilgiyle karşılanırlar.

 

 

İşte hem okuyucuların hem de yazarların kitap fuarlarına katılmaları için beş sebep: 

 

 

1. Ruhunuza en uygun kitabı bulabileceğiniz gibi, matbaadan yeni çıkmış kitabın o tanıdık kokusu bütün benliğinizi sarıp sizi bambaşka hayallere sürükler.

 

 

2. Pek çok yayınevinin çeşitli konulardaki kitaplarını aynı çatı altında kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

 

3. Bir okur olarak yazarlarla doğrudan iletişime geçme şansı bulabileceğiniz kitap fuarlarında, panel ve söyleşilere de katılarak bakış açınızı genişletebilirsiniz.

 

 

4. Yayıncılar için yeni pazarların açıldığı kitap fuarlarında, bir yazar olarak, okuyuculara kitabınızı anlatabileceğiniz, yazar kimliğinizi tanıtabileceğiniz büyük fırsatlar yaratır. Okuyuculardan anında geri dönüşüm alma şansı da bu organizasyonların en güzel rengidir

 

 

5. CNR Kitap Fuarı'nın düzenlendiği CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nin toplu ulaşım araçlarına yakınlığı ve merkezi konumu sevdiğiniz türdeki kitaplara dokunmak için müthiş bir fırsat!

 

  2020 CNR Kitap Fuarı'na online bilet, fuar takvimi, CNR Kitap Fuarı'na merkezi noktalardan ücretsiz ulaşım noktaları, imza günleri, söyleşi, seminer ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi almak  için  cnrkitapfuari.com  sitesini takip edebilirsiniz. 

 

.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir