BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

27. İstanbul Caz Festivali Başladı

 

Şehrin Caz Hali

Pandemi nedeniyle kısıtlı seyirciyle , sosyal mesafe ve hijyen şartlarına dikkat edilen  27. İstanbul Caz Festivali başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından  düzenlenen ve Garanti BBVA sponsorluğunda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen 27. İstanbul Caz Festivalinin ilk günü Sultan Park, Swissotel The Bosphorus’ta müzikseverlerle buluştu.

Besteleriyle dikkatleri üzerinde toplayan  piyanist Selen Gülün öncülüğünde, Barış Doğukan Yazıcı, Serhan Erkol, Kağan Yıldız ve Ferit Odaman gibi Türkiye’nin en beğenilen caz müzisyenlerinden oluşan beşliye, önemli caz vokallerinden olan Sibel Köse ve Ece Göksu eşlik etti.

Pandemi nedeniyle ertelenen 27. İstanbul Caz Festivali direktörü olan Harun İzer;  Kovid-19'dan etkilendiklerini belirterek, "Kültür sanat alanında bu dönemin zor olduğundan bahsetti. Fakat tüm bunlara rağmen  yaratıcı çözümlerle yeni yollar üretmeye başladık." dedi. Destek veren  tüm müesseselere minnettar olduklarını söyledi.

İstanbul Caz Festivali’nin konserleri, bu yıl 20 Eylül 2020 tarihinden itibaren festivalin çevrimiçi platformunda erişime açılacak. 2 ile14 Eylül tarihleri arasda İstanbul’un en sevilen açık hava mekanlarında gerçekleşecek konserlerin kayıtları, çevrimiçi platform üzerinden tüm dünyadan izlenebilecek

"Festivalin 20 Eylül'den sonra dijital platformda da izlenebilecek olmasının en büyük avantajı,pandemi nedeniyle festivale  gelemeyecek olan sanatseverlerin konser kayıtlarına  ulaşabilecek olması.

Şenlik programıyla alakalı ayrıntılı bilgiye, "caz.iksv.org" adresinden erişilebilecek. İstanbul'un değişik tarih ve mekanlarında gerçekleşecek olan festival 14 Eylül'e kadar devam ederken, konser kayıtları, 20 Eylül'den itibaren "online.iksv.org" adresinden izlenebilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir