BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

21. İstanbul Caz Festivali Programı Açıklandı!!!

Sinop

 21. İstanbul Caz Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 13 farklı mekânda 200′ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek 28 konserle, bu yaz yine İstanbul’u caz müziğinin efsaneleriyle hareketlendirecek.

21. İstanbul Caz Festivali, 1 Temmuz Salı akşamı 21.30′da Avusturya Başkonsolosluğu/Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleştirilecek açılış töreninin ardından Four in ht Pocket konseriyle başlayacak.

caz-afiş

                  Festivalin tam programının Bej Karaköy’de açıklandığı basın toplantısında açılış konuşmasını İKSV Genel Müdürü Görgün Taner yaptı. Ardından 17 yıldır festivalin sponsoru olan Garanti Bankası’nın Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen de bir konuşma yaptı. “Bireye ve topluma değer katan İstanbul Caz Festivali’ni, uzun yıllardır ‘Garanti Caz Yeşili’ ile desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Dileğimiz, caz müziğinin çok daha geniş kitlelede hayat bulması” dedi.Festivalin en dikkat çekici konuklarından olan ve House dizisindeki Doktor House karakteri ile Türkiye ve dünyada geniş bir hayran kitlesi bulunan sinema ve televizyon yıldızı Hugh Laurie festival kapsamında ilk defa hayranları ile buluşacak. 9 Temmuz Çarşamba akşamı 21.30′da Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek bu konserde 9 kişilik kadrosuyla The Copper Bottom Band, Laurie’ye eşlik edecek.

toplu-fotoğraf

Henüz 19 yaşındayken İngiltere listelerinde ilk ona giren iki albüme imza atan, besteci ve söz yazarı Katie Melua, 10 Temmuz Perşembe akşamı 21.30′da Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Festival kapsamında ülkemizin en önemli sanatçılarından besteci, yazar, müzisyen Zülfü Livaneli de Mevlana Celaleddin Rumi’nin şiirlerini İngilizce kaleme alıp bestelediği “Rumi Suite-The Eternal Day” albümünün Türkiye prömiyerini yapacak.

Festivalde iki ücretsiz konser de İstanbullu caz severlere keyifli dakikalar yaşatacak. 5 Temmuz Cumartesi 18.00′den itibaren “Parklarda Caz” projesi kapsamında Nişantaşı Sanat Parkı ve çevresinde gerçekleştirilecek etkinlikte New Orleanslı caz piyanisti Jon Batiste & Stay Human ve Polonyalı topluluk Mitch & Mitch sahne alacak. 13 Temmuz Pazar günü saat 14.00′te Kanyon’da gerçekleştirilecek diğer bir ücretsiz konserde İngiltereli şarkıcı ve söz yazarı Ola Onabulé, caz severleri balladlardan, 60 ve 70′lerin soul ve blues şarkılarına uzanan müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Festival biletleri 9 Mayıs’tan itibaren İKSV ve Biletix’ten temin edilebilir.

Festival programı için:http://caz.iksv.org/tr/program

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir